Akupunktura

W  gabinecie FizjoakupunkturyCentrum leczenia schorzeń i bólu kręgosłupa jednym z wykonywany zabiegów jest zabieg “Akupunktura”.

Akupunktura - na czym polega?

Akupunktura to jedna z najstarszych znanych człowiekowi metod terapii, której początki sięgają 5000 lat wstecz. Zgodnie z założeniami tradycyjnej medycyny chińskiej za harmonijne funkcjonowanie wszystkich narządów i układów odpowiada siła witalna zwana energią chi. Energia ta przepływa w ciele kanałami (meridianami); gdy przepływ energii jest swobodny, wtedy zachowane jest zdrowie całego organizmu. Zaburzenie przepływu energii prowadzi do rozwoju choroby. A jak działanie akupunktury tłumaczy współczesna medycyna?

Akupunktura oddziałuje na układ nerwowy – wbijanie igieł w ściśle określonych miejscach na skórze prowadzi do stymulowania pracy ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Dochodzi do bezpośredniego oddziaływania na układ nerwowy, a za jego pośrednictwem – także na inne narządy i układy.

Najważniejsze mechanizmy fizjologiczne, za pośrednictwem których akupunktura wpływa na organizm to:

Zabieg akupunktury polega na wkłuciu cieniutkiej igły na określoną głębokość w skórze; po wkłuciu igieł pozostawiane są one na kilkanaście – kilkadziesiąt minut, po czym są usuwane. W akupunkturze punktowej miejsca wkłucia są niekiedy oddalone od lokalizacji problemu zdrowotnego – mimo to zabieg przynosi pożądany efekt, co wynika z obecności wspomnianych meridian. Punktów akupunkturowych jest kilkaset, a ich stymulacja prowadzi do pobudzenia receptorów przenoszących impulsy nerwowe do mózgu. A za pośrednictwem tego organu sterującego funkcjonowaniem całego organizmu, można osiągnąć określony efekt terapeutyczny.

Najczęstsze zastosowania akupunktury to:

Akupunktura w skrócie:

To stymulowanie określonych punktów na ciele przy pomocy igieł. Punkty te koncentrują energię życia dlatego, nakłuwane są w celu przywrócenia równowagi w organizmie, przywrócenia zdrowia. Akupunkturę stosujemy u każdego kto wymaga tej formy terapii, wspomagamy leczenie, wpływamy na układ trawienny, hormonalny i neurologiczny.

Akupunktura powoduje stymulację -za pomocą igieł- danego obszaru na skórze pacjenta, poprawiając przepływ krwi do powiązanego z nią za pomocą sieci połączeń nerwowych narządu. A to mobilizuje siły odpornościowe organizmu, poprawia ukrwienie i dotlenienie narządów wewnętrznych oraz działa wzmacniająco na kondycję organizmu.

Akupunktura jest metodą, która działa szybko i skutecznie, łagodząc objawy bólowe, poprawiając sen i nastrój.

Zapisz się na konsultację +48 510 107 789

Zapisz się na konsultację do terapeuty już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Zabieg wykonasz w oddziałach:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content