Dietetyk

O specjalizacji

Dietetyk przyjmuje w Przychodni Avimed w Piekarach Śląskich i Katowicach. Zachęcamy do skorzystania do skorzystania z porad dyplomowanego dietetyka klinicznego, który podejmie się prowadzenia zarówno diety odchudzającej jak i wspomagającej leczenie chorób dietozależnych. Dietetycy, którzy współpracują z Przychodniami Grupy AVIMED podchodzą indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta. Pracują nad jego nawykami żywieniowymi za pomocą spersonalizowanych, zbilansowanych i różnorodnych diet. Nie są zalecane żadne suplementy, zioła, środki wspomagające odchudzanie, diety alternatywne i inne niesprawdzone rozwiązania, które mogą niekorzystnie wpływać na organizm. Specjaliści bazują na zasadach zdrowego żywienia popartych wiarygodnymi badaniami naukowymi.

Dietetyk Piekary Śląskie Katowice

Dietetyk - zakres prowadzonych porad dietetycznych:

Porady dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów, opracowanie i wdrożenie indywidualnego dla danej osoby postępowania dietetycznego wspomagającego proces leczenia:


Dietetyk we współpracy z Państwem przygotowuje szereg planów żywieniowych jak:

oraz z uwzględnieniem występujących schorzeń:

Wykonuje analizę składu ciała wraz z jej omówieniem. Można również umówić się na konsultację w zakresie ogólnych zaleceń dietetycznych lub ogólnych zaleceń żywieniowych:

dr n. o zdr. Justyna Nowak

DOKTOR NAUK O ZDROWIU
Specjalista dietetyk kliniczny

Doktor nauk o zdrowiu, dietetyk kliniczny, psychodietetyk, coach. Ukończyła 3-letnie studia licencjackie oraz 2 letnie studia magisterskie z zakresu dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, uzyskując tytuł dietetyka klinicznego. Również na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach obroniła tytuł doktora nauk o zdrowiu kończąc 4-letnie studia doktorskie. Praca doktorska dotyczyła tematyki pomiarów antropometrycznych oraz stężenia witaminy D w populacji seniorów. 

Pracując z pacjentami dostrzegła potrzebę poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu psychodietetyki, dlatego też podjęła się i ukończyła roczne studia podyplomowe z zakresu Psychodietetyki na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Katowicach. Wykorzystując w swojej pracy w gabinecie elementy dietcoachingu rozpoczęła i ukończyła roczną Szkołę Profesjonalnego Coachingu organizowaną przez Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. W międzyczasie stale poszerza i aktualizuje swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Od 2012 roku pracuje z klientami/pacjentami w gabinecie dietetyczny. Te kilka lat pracy umożliwiły pani magister stały rozwój jak również zdobycie doświadczenia zawodowego. 

“Każdy klient/pacjent jest dla mnie ważny. Do każdej osoby podchodzę z szacunkiem, empatią, zrozumieniem.” W pracy cenię współpracę, zaangażowanie i szczerość. Z uśmiechem na twarzy staram się być dla swoich klientów/pacjentów oparciem, źródłem rzetelnej wiedzy, drogowskazem podczas drogi zmian nawyków żywieniowych i nauki odpowiedniego żywienia. Staram się być również wsparciem i odpowiednim motywatorem dla każdej osoby. Poza gabinetem – nauczyciel akademicki. Praca z młodymi ludźmi chcącymi kształcić się w zawodzie dietetyka, psychodietetyka jest dla mnie niezwykle ważna, dając mi ogrom radości i satysfakcji.

Lekarze prowadzący

dr nauk o zdrowiu
Justyna Nowak

Dostępne w oddziałach:

Przychodnia AVIMED Plus
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.:(+48) 32 254 41 40
pon.-piątek 8:00-18:00

Przychodnia AVIMED Plus
ul. Ks.J.Popiełuszki 50
41-940 Piekary Śląskie
tel.: (+48) 32 767 64 46
tel.: (+48) 506 041 319
pon.-piątek 8:00-18:00

Zapewniamy:

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content