Endokrynolog

O specjalizacji

Endokrynolog w Przychodni Avimed zajmujemy się  zaburzeniami oraz leczeniem zaburzeń układu hormonalnego, którego rolą jest regulowanie i koordynowanie funkcjonowania tkanek i narządów, a także zapewnianie równowagi w organizmie. Do endokrynologa pacjent trafia bardzo często po odbytej wizycie u internisty, który po zleconych wcześniej badaniach widzi potrzebę konsultacji wyników z endokrynologiem. Niejednokrotnie pacjenci sami podejmują decyzję o konsultacji endokrynologicznej w momencie, kiedy sami podejrzewają u siebie zaburzenia hormonalne.
W przychodni Avimed w Piekarach Śląskich i Mikołoweizapewniamy dostęp do najlepszych specjalistów z dziedziny endokrynologii. Dysponujemy nowoczesnymi metodami diagnozy i leczenia chorób tarczycy.

Endokrynolog Piekary Śląskie, Mikołów.

Endokrynolog Piekary Śląskie Mikołów

Endokrynolog zajmuje się zaburzeniami hormonalnymi wynikającymi z chorób układu dokrewnego. Gruczoły tego układu to tarczyca, przytarczyce, przysadka mózgowa, nadnercza, trzustka, jądra, jajniki oraz łożysko u kobiet w ciąży. Wydzielają one substancje, które wraz z krwią dostają się do wszystkich tkanek i narządów naszego organizmu. Ich rolą jest produkcja hormonów oraz kontrola ich wydzielania.

Endokrynolog - najczęściej leczone choroby:

W czym specjalizuje się nasz endokrynolog:

Pani profesor zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu dokrewnego w tym chorób  przysadki (mikro i makrogruczolaki   przysadki oraz zaburzenia funkcji przysadki), tarczycy (nadczynność i niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie tarczycy,  wole guzkowe) i przytarczyc (pierwotna i wtórna nadczynność przytarczyc oraz niedoczynność przytarczyc), nadnerczy (gruczolaki nadnerczy, hiperkortyzolemia, zespół Cushinga, niedoczynność kory nadnerczy); chorób metabolicznych kości (osteoporoza); zaburzeniami miesiączkowania ( zespół policystycznych jajników, zespół nadnerczowo-płciowy) oraz zaburzeniami odżywiania – nadmierna masa ciała i niedowaga (wraz z dietetykiem klinicznym).

Endokrynolog - kiedy zapisać się na wizytę?

Do lekarza powinno się udać, gdy podejrzewamy niewłaściwą pracę jednego z gruczołów. Niepokojące objawy:

prof. dr hab. n med.
Barbara Zubelewicz-Szkodzińska

Specjalista endokrynolog
Specjalista chorób wewnętrznych

Autorka kilkudziesięciu  prac naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, promotor rozpraw doktorskich i habilitacyjnych, recenzent w rozprawach doktorskich i przewodach habilitacyjnych. 

Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, 
Polskiego Towarzystwa Neuroendokrynologicznego,
European Society of Endocrinology, 
Członek zespołu ekspertów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, 
Członek Klubu Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. 

Stypendystka Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej ( Bristol,  UK) European School of Oncology ( Mediolan, Monza, Włochy) The Endocrine Society ( San Francisco USA, Trier Niemcy, Amsterdam Holandia); Soros Foundation ( Paestum, Włochy)

Lekarze prowadzący:

prof. dr hab. n med.
Barbara Zubelewicz-Szkodzińska
Dr n. med.
Aleksandra Kierat-Pająk
Dr n. med.
Monika Ciupińska

Dostępne w oddziałach:

Przychodnia AVIMED Plus
ul. Ks.J.Popiełuszki 50
41-940 Piekary Śląskie
tel.: (+48) 32 767 64 46
tel.: (+48) 506 041 319
pon.-piątek 8:00-18:00

Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy
ul. Katowicka 22, 43-190 Mikołów
tel.: (+48) 32 226 45 64
tel.: (+48) 32 226 32 52

tel.: (+48) 884 300 504

mail: aos.mikolow@avimed.pl
pon.-piątek  7:00-19:00

Zapewniamy:

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content