Endokrynolog

O specjalizacji

W Centrach Medycznych Avimed zajmujemy się  zaburzeniami oraz leczeniem zaburzeń układu hormonalnego, którego rolą jest regulowanie i koordynowanie funkcjonowania tkanek i narządów, a także zapewnianie równowagi w organizmie. Do endokrynologa pacjent trafia bardzo często po odbytej wizycie u internisty, który po zleconych wcześniej badaniach widzi potrzebę konsultacji wyników z endokrynologiem. Niejednokrotnie pacjenci sami podejmują decyzję o konsultacji endokrynologicznej w momencie, kiedy sami podejrzewają u siebie zaburzenia hormonalne.
W przychodni Avimed w Piekarach Śląskich i Mikołoweizapewniamy dostęp do najlepszych specjalistów z dziedziny endokrynologii. Dysponujemy nowoczesnymi metodami diagnozy i leczenia chorób tarczycy.

endokrynolog-avimed

Endokrynolog zajmuje się zaburzeniami hormonalnymi wynikającymi z chorób układu dokrewnego. Gruczoły tego układu to tarczyca, przytarczyce, przysadka mózgowa, nadnercza, trzustka, jądra, jajniki oraz łożysko u kobiet w ciąży. Wydzielają one substancje, które wraz z krwią dostają się do wszystkich tkanek i narządów naszego organizmu. Ich rolą jest produkcja hormonów oraz kontrola ich wydzielania.

Najczęstsze choroby leczone przez endokrynologa

 • choroby tarczycy – choroba Gravesa i Basedowa, choroba Hashimoto
 • choroby przytarczyc – niedoczynność, nadczynność
 • choroby przysadki mózgowej – guzy, akromegalia, choroba Cushinga
 • choroby nadnerczy – choroba Addisona, zespół Cushinga, hipoaldosteronizm
 • choroby trzustki – guzy, cukrzyca
 • choroby gruczołów płciowych – zespół policystycznych jajników, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia płodności
 • zespoły androgenne, np. nadmierne owłosienie ciała lub łysienie, trądzik.

W czym specjalizuje się nasz endokrynolog:

Pani profesor zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu dokrewnego w tym chorób  przysadki (mikro i makrogruczolaki   przysadki oraz zaburzenia funkcji przysadki), tarczycy (nadczynność i niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie tarczycy,  wole guzkowe) i przytarczyc (pierwotna i wtórna nadczynność przytarczyc oraz niedoczynność przytarczyc), nadnerczy (gruczolaki nadnerczy, hiperkortyzolemia, zespół Cushinga, niedoczynność kory nadnerczy); chorób metabolicznych kości (osteoporoza); zaburzeniami miesiączkowania ( zespół policystycznych jajników, zespół nadnerczowo-płciowy) oraz zaburzeniami odżywiania – nadmierna masa ciała i niedowaga (wraz z dietetykiem klinicznym).

endokrynolog_avimed

Zapewniamy:

 • Profesjonalną obsługę
 • Wykwalifikowanych specjalistów
 • Indywidualne podejście do Pacjenta
 • Nowoczesne metody leczenia

Lekarze prowadzący:

prof. dr hab. n med.
Barbara Zubelewicz-Szkodzińska
Dr n. med.
Aleksandra Kierat-Pająk

Dostępne w oddziałach:

Przychodnia AVIMED Plus
ul. Ks.J.Popiełuszki 50
41-940 Piekary Śląskie
tel.: (+48) 32 767 64 46
tel.: (+48) 506 041 319
pon.-piątek 8:00-18:00

Nasze specjalizacje

Współpracujemy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi