O specjalizacji

Kompleksowe konsultacje i leczenie ortopedyczne z użyciem komórek macierzystych.

Regeneracja uszkodzonych tkanek, ścięgien i stawów nawet kilkukrotnie!
Wspomaganie procesu leczenia artroz (zmian zwyrodnieniowych stawów)
Stosowana w przewlekłych uszkodzeniach narządu ruchu
Odbudowana starych, zniszczonych i chorych struktur

Komórki macierzyste Katowice Szpital Avimed

Komórki macierzyste to ogromny potencjał dla współczesnej medycyny. To właśnie one odpowiadają za budowanie naszego ciała. Co więcej komórki macierzyste potrafią nie tylko tworzyć,  ale również odbudowywać zniszczone, uszkodzone i chore struktury.

Komórki macierzyste od lat wykorzystywane są w leczeniu wielu schorzeń. Dzięki komórkom nasz naskórek może złuszczać się co dwa tygodnie. To tylko jeden z wielu przykładów jak na nasze ciało wpływają komórki macierzyste.

Jakiego rodzaju schorzenia możemy leczyć terapią komórkami macierzystymi?

Komórki macierzyste mają swoje zastosowanie w leczeniu schorzeń kardiologicznych, gastrologicznych, dermatologicznych, endokrynologicznych, uszkodzeń stawów i więzadeł, oparzeń. Od kilkudziesięciu lat pobiera się komórki macierzyste z  krwi pępowinowej i obwodowej oraz szpiku kostnego. Komórki macierzyste pochodzenia tłuszczowego specjaliści wykorzystują głównie w leczeniu artroz czyli zmian zwyrodnieniowych stawów głównie kolanowego oraz biodrowego. Komórki macierzyste pochodzenia szpikowego uzyskujemy w procesie koncentracji aspiratu szpikowego. Mają one szerokie zastosowanie w ortobiologii czyli chirurgii ortopedycznej wykorzystującej zdolności naprawcze własnych komórek. 

Sprawdź jakie zabiegi wykonujemy:

Komórki lekarze stosują w leczeniu zapaleń więzadeł, w uszkodzeniach  i zaburzeniach zarostu tkanki kostnej, przewlekłych uszkodzeniach narządu ruchu oraz świeżych kontuzjach.

Ortopedia
Leczenie stawów

Pionierskie wykorzystanie komórek macierzystych

Komórki macierzyste to ogromny potencjał dla współczesnej medycyny. To właśnie one odpowiadają za budowanie naszego ciała.

Co więcej komórki macierzyste potrafią nie tylko tworzyć, ale również odbudowywać zniszczone, uszkodzone i chore struktury.Komórki macierzyste od lat wykorzystywane są w leczeniu wielu schorzeń. Dzięki  komórkom nasz naskórek może złuszczać się co dwa tygodnie. To tylko jeden z wielu przykładów jak na nasze ciało wpływają komórki macierzyste.

Komórki macierzyste pochodzenia tłuszczowego wykorzystywane są głównie w leczeniu artroz, czyli zmian zwyrodnieniowych stawów głównie kolanowego oraz biodrowego. Komórki macierzyste pochodzenia szpikowego natomiast uzyskiwane w procesie koncentracji aspiratu szpikowego maja szerokie zastosowanie w ortobiologii, czyli chirurgii ortopedycznej wykorzystującej zdolności naprawcze własnych komórek. Stosowane są do leczenia zapaleń więzadeł, w uszkodzeniach i zaburzeniach zarostu tkanki kostnej, przewlekłych uszkodzeniach narządu ruchu oraz świeżych kontuzjach.

lek. med. Jakub Cetnarski

LEKARZ MEDYCYNY
Ortopeda traumatolog

Ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
W latach 2014-2016 asystent lekarza klubu sportowego „Wisła Kraków”, licencjonowany lekarz PZPN. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów operacyjnych w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Wykonuje między innymi zabiegi w zakresie artroskopii kolana, trapezektomii, zabiegi z podaniem osocza bogatpłytkowego. Konsultuje przypadki schorzeń pourazowych oraz chorób zwyrodnieniowych.

Ukończone kursy i szkolenia:
– kurs w zakresie ultrasonografii narządu ruchu z kursem doskonalącym w zakresie USG stawu kolanowego,
– kurs w zakresie traumatologii i urazów wielonarządowych („Advanced Trauma Life Support”, AO Trauma Basic organizowanym przez AO Foundation)

Zalety terapii komórkami macierzystymi

Zdolności naprawcze uszkodzonych komórek
Możliwości odtwarzania kości i chrząstki stawowej
Komórki nie wywołują reakcji obronnej organizmu

Zapewniamy:

W Szpitalu Avimed wszystkie zabiegi wykonujemy przy zastosowaniu nowoczesnych i sprawdzonych metod – technikami mało inwazyjnymi. Proponujemy Państwu najnowsze trendy i metody oraz zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo.

Doświadczeni lekarze Avimed
Doświadczeni specjaliści

W kwestii zdrowia nie ma miejsca na kompromisy. Ponieważ Twoje zdrowie jest najważniejsze, powinieneś powierzyć je opiece naszych najlepszych specjalistów.

Spersonalizowane leczenie Avimed
Spersonalizowane leczenie

Spersonalizowana terapia to klucz do sukcesu. W naszych placówkach leczenie dostosowywane jest indywidualnie zgodnie z potrzebami chorobowymi pacjenta.

Jakość i bezpieczeństwo Avimed
Jakość i bezpieczeństwo

Zaufanie to podstawa skutecznego leczenia. Wszyscy członkowie zespołu w Centrach Medycznych Avimed są wysoce doświadczonymi specjalistami.

Natychmiastowa usługa Avimed
Natychmiastowa usługa

W skutecznej terapii liczy się plan. Plan leczenia zostaje opracowany przez specjalistów z myślą o stałych postępach, a każda faza leczenia jest natychmiast wdrażana.

Co znajduje się w cenie zabiegu?

Pełne wyżywienie podczas pobytu
Uruchomienie przez przez fizjoterapeutę w w 1 dobę po zabiegu
Opieka pooperacyjna lekarska i pielęgniarska

Zapisz się na konsultację

Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Lekarze prowadzący:

lek. med.
Mariusz Zawal
lek. med.
Jakub Cetnarski

Kontakt z placówką:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content