Mikrodiscektomia szyjna ze stabilizacją międzytrzonową

W Centrum leczenia schorzeń i bólu kręgosłupa Katowice wykonywany jest zabieg “Mikrodiscektomia szyjna ze stabilizacją międzytrzonową”. Nasz szpital specjalizuje się od 15 lat w wykonywaniu zabiegów operacyjnych z zakresu ortopedii i traumatologii narządów ruchu, neurochirurgii, urologii oraz chirurgii ogólnej i plastycznej. 

Mikrodiscektomia szyjna ze stabilizacją międzytrzonową - wskazania:

Zabieg stosowany jest w dyskopatiach/przepuklinach jąder miażdżystych/wypadnięciach dysku/sekwestracjach/stenozie w odcinku szyjnym. Leczenie objawów dyskopatii szyjnej pod postacią: bólów karku, potylicy, barków, tzw. rwy barkowej z promieniowaniem do kończyn górnych, zawrotów głowy i zaburzeń równowagi, osłabienia siły kończyn górnych, zaburzeń czucia i mrowienia oraz drętwienia w kończynach górnych.

Mikrodiscektomia szyjna ze stabilizacją międzytrzonową - przebieg zabiegu:

Zabieg polega na niewielkim nacięciu skóry od przodu i lewego boku w odcinku szyjnym nad operowanym poziomem. Następnie po odsunięciu mięśni, naczyń i przełyku zakładana jest specjalna rozwórka tunelowa. Po kontroli rentgenowskiej, z wykorzystaniem mikroskopu operacyjnego z dużym powiększeniem, wypreparowywane są przednie powierzchnie trzonów kręgów wraz z dyskiem miedzykręgowym, następnie po wykonaniu dystrakcji (poszerzenia przestrzeni międzykręgowej). Wykonywana jest discektomia – usunięcie dysku (przepukliny jądra miażdżystego). Kolejnym etapem zabiegu jest odbarczenie zachyłków bocznych (wykonanie miejsca dla wychodzących z kręgosłupa nerwów), usunięcie osteofitów (wyrośli kostnych), usunięcie więzadła podłużnego tylnego – uwidocznienie i odbarczenie worka oponowego (przedniej powierzchni rdzenia kręgowego) z ucisku. W miejsce usuniętego dysku pod kontrą rentgena wszczepiony zostaje implant miedzykręgowy. Po zabiegu zakładany jest miękki kołnierz szyjny. 

Podczas tego zabiegu stosujemy nowoczesny sprzęt operacyjny: rentgen, mikroskop operacyjny oraz szybkoobrotową wiertarkę z diamentowymi wiertłami oraz najnowsze implanty i nanogel. 

Zapisz się na konsultację +48 519 147 003

Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Umów się na zabieg: + 48 510 974 322

Jeśli jesteś już po konsultacji kwalifikującej zapytaj o termin zabiegu

Zabieg wykonasz w oddziałach:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content