Neurolog i neurochirurg
O specjalizacji
Neurolog i neurochirurg w Sieci Centrów Medycznych Avimed przyjmuje w poradni neurochirurgicznej, na oddziale ambulatoryjnym i bloku operacyjnym. Diagnozujemy i leczymy schorzenia neurologiczne m.in. bóle i zawroty głowy, bóle kręgosłupa, zburzenia przytomności, zaburzenia czucia, problemy z koordynacją ruchową. W Szpitalu Avimed wszystkie zabiegi wykonujemy przy zastosowaniu nowoczesnych i sprawdzonych metod – technikami mało inwazyjnymi. Proponujemy Państwu najnowsze trendy i metody oraz zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo.

Sprawdź jakie zabiegi wykonujemy
Jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce wykonujemy operacje selektywnej rizotomii grzbietowej oraz rekonstrukcję splotu barkowego. W komercyjnej poradni neurochirurgicznej przeprowadzamy kwalifikację do leczenia szpitalnego oraz udzielamy konsultacji specjalistycznych dla dzieci i dorosłych.
W komercyjnej poradni neurochirurgicznej przeprowadzamy kwalifikację do leczenia szpitalnego oraz udzielamy konsultacji specjalistycznych dla dzieci i dorosłych.
Neurolog i neurochirurg diagnozuje i leczy:
- Dyskopatie szyjne i lędźwiowe
- Ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa
- Urazy rdzenia kręgowego
- Wodogłowie
- Przepukliny mózgowo-rdzeniowe
- Naczyniaki
- Nadciśnienie wewnątrzczaszkowe
- Padaczkę lekooporną
- Uszkodzenia nerwów obwodowych
- Spastyczność
Zakres operacji:
- Selektywna rizotomia korzeni grzbietowych
- Rekonstrukcja splotu ramiennego
- Rekonstrukcja nerwu w kończynie dolnej
- Mikrodiscektomia lędźwiowa
W cenie zabiegu:
- Znieczulenie do zabiegu
- Pełne wyżywienie podczas pobytu
- Pobyt po zabiegu od 1-5 dni według zaleceń lekarza
- Uruchomienie przez przez fizjoterapeutę w w 1 dobę po zabiegu
- Przeciwbólowa opieka pooperacyjna
- Opieka pooperacyjna lekarska i pielęgniarska
- Konsultacja kontrolna po zabiegu
Neurolog i neurochirurg - specjaliści:
Dr n. med. Jerzy Luszawski
Ukończył uczelnię medyczną w 1995 roku. Obecnie doktor Luszawski pracuje na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności praktyczne i bogate doświadczenie w zakresie chirurgii nerwów obwodowych i kanału kręgowego. Dzięki ukończonemu szkoleniu w zakresie chirurgii splotu ramiennego, które odbywało się w Niemczech, w 2010 roku doktor Luszawski rozpoczął wykonywanie pełnego wachlarza operacji naprawczych splotu ramiennego. Jest jednym z kilku specjalistów w Polsce, którzy z powodzeniem wykonują tego rodzaju zabiegi. Zainteresowanie tematem neurochirurgicznego leczenia spastyczności u dzieci zaowocowało wdrożeniem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka operacji selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych, z którą zapoznał się podczas pobytu w St. Louis (USA). Leczenie tą metodą jest stosowane coraz częściej ze względu na długofalowe korzyści funkcjonalne. Doktor Jerzy Luszawski specjalizuje się w przeprowadzaniu operacji naprawczych splotu barkowego oraz wykonuje innowacyjne zabiegi selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych w leczeniu spastyczności kończyn dolnych. Doktor Luszawski zajmuje się również neurochirurgicznym leczeniem bólu, rekonstrukcją nerwów, leczeniem wad wrodzonych kręgosłupa i rdzenia kręgowego oraz innych schorzeń neurochirurgicznych u dzieci. Pomaga pacjentom z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i zakotwiczeniem rdzenia.
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego, Uniwersytetu Medycznego (SUM). Już jako student zaangażowany był w badania naukowe prowadzone w Katedrze i Klinice Neurochirurgii oraz Katedrze i Zakładzie Fizjologii SUM. Po ukończeniu studiów staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym (CSK) w Katowicach (obecnie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne). Po zakończeniu stażu rozpoczął pracę w Oddziale Klinicznym Neurochirurgii UCK SUM w Katowicach, gdzie pracuje do dzisiaj na stanowisku adiunkta, jednocześnie jest nauczycielem akademickim i adiunktem w Katedrze i Zakładzie Fizjologii SUM w Katowicach. Dr n. med. Wojciech Ślusarczyk jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii, oraz posiada stopień naukowy doktora nauk medycznych z zakresu neurochirurgii i neurofizjologii.
Zapisz się na konsultację
Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.
W Centrum Medycznym Avimed w Mikołowie rodzice małych pacjentów mogą skorzystać z konsultacji neurologa dziecięcego.
Taka wizyta jest w szczególności wskazana jeśli dziecko przyszło na świat w wyniku długiego i ciężkiego porodu, było wcześniakiem lub miało niską wagę urodzeniową, ponieważ wtedy istnieje możliwość wystąpienia uszkodzenia układu nerwowego. Jeśli występują niepokojące objawy takie jak: częste bóle brzucha, wymioty, brak zainteresowania otoczeniem, drżenie nóżek, rączek lub innych części ciała, a także trudności z nawiązaniem kontaktu wzrokowego to warto spotkać się ze specjalistą i porozmawiać o problemie.
Lekarze prowadzący:
dr n. med.
Jerzy Luszawski
- Neurochirurg
- Neurochirurg dziecięcy
- Szpital Katowice
dr n. med.
Wojciech Ślusarczyk
- Neurochirurg
- Szpital Katowice
DR N. MED.
Róża Ślusarczyk
- Neurolog
- Bytom
- Piekary Śląskie
DR N. MED.
Katarzyna Student
- Neurolog
- Mikołów
DR N. MED.
Katarzyna Wojaczyńska- Stanek
- Specjalista neurologii dziecięcej
- Mikołów
Nasze oddziały:
Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00
Przychodnia AVIMED Plus
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.:(+48) 32 254 41 40
pon.-piątek 8:00-18:00
Przychodnia AVIMED Plus
ul. Ks.J.Popiełuszki 50
41-940 Piekary Śląskie
tel.: (+48) 32 767 64 46
tel.: (+48) 506 041 319
pon.-piątek 8:00-18:00
Przychodnia UNI-MED
ul. M.Curie-Skłodowskiej 81
41-949 Piekary Śląskie
tel.: (+48) 32 288 32 20
tel.: (+48) 32 288 72 47
pon.-piątek 8:00-18:00
Przychodnia AVIMED
Plac Stefana Żeromskiego 1
41-902 Bytom
tel.: (+48) 32 289 08 41
tel.: (+48) 32 389 88 63
pon.-piątek 8:00-18:00
Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy
ul. Katowicka 22
43-190 Mikołów
tel.: (+48) 32 226 47 12
tel.: (+48) 32 226 45 64
tel.: (+48) 32 226 32 52
pon.-piątek 8:00-18:00
Zapewniamy:
- Profesjonalną obsługę
- Wykwalifikowanych specjalistów
- Indywidualne podejście do Pacjenta
- Nowoczesne metody leczenia