Grupa Avimed

USUWANIE ŻYLAKÓW ODBYTU – metodą LONGO

Hemoroidy, inaczej guzki krwawnicze, to jedna z najczęstszych i najbardziej wstydliwych chorób cywilizacyjnych – według statystyk okresowo dotyka co drugiego Polaka! Najczęstszymi objawami choroby hemoroidalnej są: krwawienia z odbytu, dyskomfort, ból, świąd i pieczenie wokół odbytu, wypadanie guzka, a w zaawansowanych stadiach choroby żylaki pozostają poza odbytem. W przypadku borykania się z tym problemem, warto, po konsultacji z naszym chirurgiem i pozytywnej kwalifikacji do operacji, rozważyć zabieg metodą Longo.

Na czym polega metoda Longo?

Jest nowoczesną, skuteczną, małoinwazyjną metodą leczenia choroby hemoroidalnej. W zabiegu metodą PPH Longo, bo o nim mowa, chirurg przy użyciu staplera hemoroidalnego usuwa naczynia doprowadzające krew do hemoroidów, a same hemoroidy podciąga się na ich właściwą anatomiczną pozycję. Dzięki temu usuwamy przyczynę choroby, a nie tylko jej skutki. Wycięcia fragmentu śluzówki wraz z naczyniami dokonuje się w odcinku kanału odbytu pozbawionym praktycznie unerwienia, co sprawia, że odczuwany ból jest znikomy już w kilka godzin po zabiegu. Przy właściwej kwalifikacji do zabiegu ryzyko nawrotu i konieczności kolejnej operacji jest niewielkie, co sprawia, że wśród zachodnich specjalistów metoda Longo w leczeniu hemoroidów cieszy się dużym uznaniem. Zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym i w znieczuleniu ogólnym. Zalecany w II i III stopniu choroby hemoroidalnej.

Zalety Metody Longo:

 • brak nawrotów choroby;
 • zabieg trwa krótko
 • niewielki ból pooperacyjny;
 • krótki pobyt na oddziale (1-2 dni);
 • krótki okres powrotu do pełnej sprawności (ok. 7 dni;)
 • krótki okres niezdolności do pracy;

Poznaj naszego specjalistę  z dziedziny chirurgii.

W naszej placówce w Katowicach  specjalistą w dziedzinie chirurgii jest dr n. med. Józef Kurek.

Ordynator oraz dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie, Członek Rady Programowej Szpitala AVIMED  w Katowicach. 

Dr n.med. Jerzy Kurek udziela porad i konsultacji, przeprowadza kwalifikacje do zabiegów operacyjnych oraz podejmuje się leczenia pacjentów wymagających trudnych interwencji chirurgicznych. W swojej karierze samodzielnie wykonał kilkanaście tysięcy zabiegów operacyjnych.  

W tym  ponad 250 zabiegów usunięcia żylaków odbytu- najnowszą, 100% skuteczną metodą Longo

Specjalizuje się również w leczeniu przepuklin rozworu przełykowego, kamicy pęcherzyka żółciowego, usuwaniu guzów piersi i tarczycy.

 W zabiegach tarczycy, jako jeden z pierwszych specjalistów w Polsce, wprowadził do użytku neuromonitoring nerwów krtaniowych i zastosował nóż harmoniczny.
W operacjach gruczołu piersiowego na szeroką skalę stosuje znakowanie izotopem zmian nowotworowych i lokalizację węzła wartownika przy użyciu gamma kamery. 

Od wielu lat wykonuje operacje przepuklin rozworu przełykowego z zastosowaniem wszczepów. Zawsze indywidualnie podchodzi do pacjenta, proponując najskuteczniejsze metody leczenia przy wykorzystaniu najnowocześniejszych osiągnięć techniki chirurgicznej.

Naszym klientom zapewniamy:

 • profesjonalną obsługę i wykwalifikowaną kadrę medyczną;
 • jednoosobową salę z zapleczem sanitarnym;
 • komfort pobytu i bezpieczeństwo;
 • dostęp do sieci WI-FI 
 • bezpłatny  parking
Skip to content