grupa Avimed

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste to ogromny potencjał dla współczesnej medycyny. To właśnie one odpowiadają za budowanie naszego ciała. Co więcej komórki macierzyste potrafią nie tylko tworzyć,  ale również odbudowywać zniszczone, uszkodzone i chore struktury.

Komórki macierzyste od lat wykorzystywane są w leczeniu wielu schorzeń. Dzięki komórkom nasz naskórek może złuszczać się co dwa tygodnie. To tylko jeden z wielu przykładów jak na nasze ciało wpływają komórki macierzyste.

Jakiego rodzaju schorzenia możemy leczyć terapią komórkami macierzystymi?

Komórki macierzyste mają swoje zastosowanie w leczeniu schorzeń kardiologicznych, gastrologicznych, dermatologicznych, endokrynologicznych, uszkodzeń stawów i więzadeł, oparzeń. Od kilkudziesięciu lat pobiera się komórki macierzyste z  krwi pępowinowej i obwodowej oraz szpiku kostnego. Komórki macierzyste pochodzenia tłuszczowego specjaliści wykorzystują głównie w leczeniu artroz czyli zmian zwyrodnieniowych stawów głównie kolanowego oraz biodrowego. Komórki macierzyste pochodzenia szpikowego uzyskujemy w procesie koncentracji aspiratu szpikowego. Mają one szerokie zastosowanie w ortobiologii czyli chirurgii ortopedycznej wykorzystującej zdolności naprawcze własnych komórek. Komórki lekarze stosują w leczeniu zapaleń więzadeł, w uszkodzeniach  i zaburzeniach zarostu tkanki kostnej, przewlekłych uszkodzeniach narządu ruchu oraz świeżych kontuzjach.

Skip to content