Neurochirurg

O specjalizacji

Neurochirurg w Sieci Centrów Medycznych Avimed przyjmuje w poradni neurochirurgicznej, na oddziale ambulatoryjnym i bloku operacyjnym. 

Kto to jest neurochirurg?

Dlaczego warto zaufać specjaliście w dziedzinie operacji mózgu i układu nerwowego? Neurochirurg odgrywa ważną rolę w leczeniu schorzeń mózgu i układu nerwowego. Nasi wysoko wykwalifikowani specjaliści medyczni, przeprowadzają skomplikowane operacje mające na celu przywrócenie zdrowia pacjentom cierpiącym na różne schorzenia neurologiczne.

Czym zajmuje się neurochirurg?

Neurochirurgia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem:

Co leczy neurochirurg?

Specjaliści w dziedzinie neurochirurgii mają szerokie pole działania. Diagnozujemy i leczymy schorzenia neurologiczne m.in.:

W Szpitalu Avimed wszystkie zabiegi wykonujemy przy zastosowaniu nowoczesnych i sprawdzonych metod – technikami mało inwazyjnymi. Proponujemy Państwu najnowsze trendy i metody oraz zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo. Wykorzystujemy swoją wiedzę medyczną, umiejętności techniczne i zaawansowane narzędzia diagnostyczne, aby przeprowadzić precyzyjne operacje i przywrócić zdrowie pacjentom.

Sprawdź jakie zabiegi wykonujemy:

Jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce wykonujemy operacje selektywnej rizotomii grzbietowej oraz rekonstrukcję splotu barkowego. W komercyjnej poradni neurochirurgicznej przeprowadzamy kwalifikację do leczenia szpitalnego oraz udzielamy konsultacji specjalistycznych dla dzieci i dorosłych. W komercyjnej poradni neurochirurgicznej przeprowadzamy kwalifikację do leczenia szpitalnego oraz udzielamy konsultacji specjalistycznych dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji na temat wykonywanych zabiegów znajda Państwo tutaj oraz tutaj. 

Nasi specjaliści:

Dr n. med. Jerzy Luszawski. Ukończył uczelnię medyczną w 1995 roku. Obecnie doktor Luszawski pracuje na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności praktyczne i bogate doświadczenie w zakresie chirurgii nerwów obwodowych i kanału kręgowego. 

Dzięki ukończonemu szkoleniu w zakresie chirurgii splotu ramiennego, które odbywało się w Niemczech, w 2010 roku doktor Luszawski rozpoczął wykonywanie pełnego wachlarza operacji naprawczych splotu ramiennego. Jest jednym z kilku specjalistów w Polsce, którzy z powodzeniem wykonują tego rodzaju zabiegi. 

Zainteresowanie tematem neurochirurgicznego leczenia spastyczności u dzieci zaowocowało wdrożeniem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka operacji selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych, z którą zapoznał się podczas pobytu w St. Louis (USA). Leczenie tą metodą jest stosowane coraz częściej ze względu na długofalowe korzyści funkcjonalne. 

Doktor Jerzy Luszawski specjalizuje się w przeprowadzaniu operacji naprawczych splotu barkowego oraz wykonuje innowacyjne zabiegi selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych w leczeniu spastyczności kończyn dolnych u dzieci. 

Doktor Luszawski zajmuje się również neurochirurgicznym leczeniem bólu, rekonstrukcją nerwów, leczeniem wad wrodzonych kręgosłupa i rdzenia kręgowego oraz innych schorzeń neurochirurgicznych u dzieci. Pomaga pacjentom z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i zakotwiczeniem rdzenia.

Dr n. med. Wojciech Ślusarczyk. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego, Uniwersytetu Medycznego (SUM). Już jako student zaangażowany był w badania naukowe prowadzone w Katedrze i Klinice Neurochirurgii oraz Katedrze i Zakładzie Fizjologii SUM. Po ukończeniu studiów staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym (CSK) w Katowicach (obecnie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne). 

Po zakończeniu stażu rozpoczął pracę w Oddziale Klinicznym Neurochirurgii UCK SUM w Katowicach, gdzie pracuje do dzisiaj na stanowisku adiunkta, jednocześnie jest nauczycielem akademickim i adiunktem w Katedrze i Zakładzie Fizjologii SUM w Katowicach. 

Dr n. med. Wojciech Ślusarczyk jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii, oraz posiada stopień naukowy doktora nauk medycznych z zakresu neurochirurgii i neurofizjologii. W swojej pracy doktorskiej zajmował się badaniami na temat regeneracji i naprawy pourazowego uszkodzenia rdzenia kręgowego. 

Dr Wojciech Ślusarczyk jest współautorem ponad 34 publikacji naukowych opublikowanych m.in. w renomowanych czasopismach zagranicznych, współautorem ponad 100 doniesień zjazdowych prezentowanych na krajowych i międzynarodowych kongresach naukowych. 

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, a od 2010r. do 2016r. pełnił funkcję sekretarza Sekcji Stereotaksji i Neurochirurgii
Czynnościowej PTNCh.

Zapisz się na konsultację

Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Lekarze prowadzący:

dr n. med.
Jerzy Luszawski
dr n. med.
Wojciech Ślusarczyk
Lek.
Piotr Paździora

Nasze oddziały:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00

Zapewniamy:

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content