O specjalizacji

Urologia w Szpitalu Avimed Katowice. Konsultacje specjalistyczne i zabiegi urologiczne. Urologia to specjalizacja, która skupia się na schorzeniach układu moczowego, a w niektórych przypadkach na układzie płciowym. Urolog zajmuje się zarówno leczeniem układu moczowego mężczyzn, jak i kobiet. Na konsultację do urologa powinny się zgłosić osoby, które odczuwają dolegliwości z strony układu moczowego. 

 

Urolog Katowice Piekary Śląskie Bytom Mikołów Urologia

Sprawdź jakie zabiegi wykonujemy:

Urologia w Szpitalu Avimed Katowice. Oferujemy diagnostykę i leczenie schorzeń urologicznych oraz leczenie raka prostaty metodą HIFU.

W komercyjnej Poradni Urologicznej Avimed prowadzimy diagnostykę i leczenie chorób układu moczowego u kobiet i moczowo-płciowego u mężczyzn. Ponadto wykonujemy diagnostykę ultrasonograficzną (USG) układu moczowego, w tym gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz jąder (badanie z opcją Doppler).

Najczęściej występujące dolegliwości urologiczne to kamica nerkowa, nowotwory nerki, nowotwory pęcherza, zwężenie cewki moczowej, stulejka, przerost i nowotwory prostaty, refluks pęcherzowo-moczowodowy oraz choroby jąder.

Urolog - jakie schorzenia leczy?
Urologia - do naszej poradni zapraszamy pacjentów borykających się z:
Urologia - oferujemy szeroki zakres zabiegów:
Profilaktyka raka prostaty

Problemy z prostatą dotykają coraz młodszych mężczyzn. Dlatego już po 40. roku życia warto wykonać pierwsze badania profilaktyczne. Wystarczy raz w roku odwiedzić urologa, by odpowiednio wcześnie zacząć działać.

Dzięki specjalistycznym badaniom lekarz w szybki sposób jest w stanie ocenić , czy gruczoł krokowy jest prawidłowej wielkości czy się powiększa. Nie należy czekać aż prostata zacznie nas gonić co chwilę do toalety. Bardzo ważnym badaniem, stosowanym w diagnostyce raka gruczołu krokowego jest pomiar stężenia PSA we krwi. PSA (ang. Prostate Specific Antigen) – jest specyficznym antygenem sterczowym, wytwarzanym przez komórki nabłonkowe prostaty.

Jeśli wyniki PSA wykazują stężenie powyżej 4 ng/ ml krwi – niezbędna jest dalsza diagnostyka, nawet wówczas, gdy wielkość guza bardzo mała. Stwierdzenie nieprawidłowej wartości PSA jest dla pacjenta poważnym sygnałem do podjęcia kolejnych badań, mających na celu wykrycie raka stercza Zaleca się dodatkowo wykonanie badania ultrasonograficznego, a następnie biopsję stercza To właśnie biopsja pozwala jednoznacznie potwierdzić rozpoznanie raka gruczołu krokowego. Obecnie w Centrum Diagnostycznym AVIMED w Katowicach przy ul. Gliwickiej 159 można wykonać badania profilaktyczne wczesnego wykrywania raka prostaty oraz skorzystać z wizyty u profesora urologii lub specjalisty urologii. 

W programie: Profilaktyka wczesnego wykrywania raka prostaty dostępne są następujące usługi:

Informacji o udziale w programie udziela rejestracja Centrum Diagnostycznego AVIMED w Katowicach oraz infolinia: 510 212 809.

Zapewniamy:

W Szpitalu Avimed wszystkie zabiegi wykonujemy przy zastosowaniu nowoczesnych i sprawdzonych metod – technikami mało inwazyjnymi. Proponujemy Państwu najnowsze trendy i metody oraz zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo.

Doświadczeni lekarze Avimed
Doświadczeni specjaliści

W kwestii zdrowia nie ma miejsca na kompromisy. Ponieważ Twoje zdrowie jest najważniejsze, powinieneś powierzyć je opiece naszych najlepszych specjalistów.

Spersonalizowane leczenie Avimed
Spersonalizowane leczenie

Spersonalizowana terapia to klucz do sukcesu. W naszych placówkach leczenie dostosowywane jest indywidualnie zgodnie z potrzebami chorobowymi pacjenta.

Jakość i bezpieczeństwo Avimed
Jakość i bezpieczeństwo

Zaufanie to podstawa skutecznego leczenia. Wszyscy członkowie zespołu w Centrach Medycznych Avimed są wysoce doświadczonymi specjalistami.

Natychmiastowa usługa Avimed
Natychmiastowa usługa

W skutecznej terapii liczy się plan. Plan leczenia zostaje opracowany przez specjalistów z myślą o stałych postępach, a każda faza leczenia jest natychmiast wdrażana.

Co znajduje się w cenie zabiegu?

Pełne wyżywienie podczas pobytu
Uruchomienie przez przez fizjoterapeutę w w 1 dobę po zabiegu
Opieka pooperacyjna lekarska i pielęgniarska

Zapisz się na konsultację

Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Lekarze prowadzący:

PROF. DR HAB. N. MED.
Andrzej Paradysz
Lek.
Wojciech Duźniak
DR N. MED.
Zbigniew Kaletka
Lek.
Iwona Gronkowska-Kaszuba
DR N. MED.
Dariusz Szmydki

Kontakt z placówką:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content