Podejmujemy walkę z otyłością

Mimo podejmowanych licznych działań, liczba osób z nadwagą i otyłością stale wzrasta. Obecnie Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje o epidemii otyłości, co wskazuje na bardzo duże rozpowszechnienie tego problemu. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań prewencyjnych i edukacja nie tylko osób dotkniętych tym problemem, ale przede wszystkim całych społeczności.

Podstawą leczenia nadmiernej masy ciała jest zawsze zmiana stylu życia, polegająca na modyfikacji nawyków żywieniowych oraz zwiększeniu aktywności fizycznej. Ważne jest zdanie sobie sprawy, że nie istnieją “cudowne” diety, które w prosty sposób pomogą w redukcji masy ciała. Prawidłowe nawyki żywieniowe, zapobiegające powstawaniu nadmiernej masy ciała, jak również pomagające zredukować nadmiar kilogramów można znaleźć w Piramidzie Zdrowego Żywienia. Podstawę Ppiramidy stanowią produkty, które należy spożywać często.  Im wyższy poziom piramidy, tym rzadsze powinno być spożywanie produktów tam umieszczonych.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc w zapobieganiu wystąpienia nadmiernej masy ciała:

Pomimo szczerych chęci, nie zawsze udaje się zrealizować powyższe zalecenia. Jeśli chcesz stopniowo wypracować zdrowe nawyki żywieniowe, które będziesz realizować każdego dnia, skorzystaj z konsultacji naszego Psychodietetyka – dr n. o zdr. Justyny Nowak, która krok po kroku poprowadzi Cię przez proces zmiany.

Skip to content