Angiolog

O specjalizacji

Angiolog w Ośrodku Flebologii Małoinwazyjnej AVIMED zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób żył kończyn dolnych. Ośrodek działa już 15 lat, korzysta z najnowszych flebologii i jest pionierem w stosowaniu nowoczesnych małoinwazyjnych metod leczenia. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych pielęgniarek i lekarzy, którzy całe swoje zainteresowania zawodowe poświęcają flebologii. Nasi lekarze są certyfikowanymi przez Polskie Towarzystwo Flebologiczne specjalistami. Od wielu lat publikują w czasopismach i wydawnictwach specjalistycznych oraz przedstawiają na konferencjach naukowych z zakresu flebologii swoje doświadczenia i osiągnięcia w zakresie najnowszych metod diagnostyki i leczenia niewydolności żylnej.
Angiolog Avimed Bytom Piekary Śląskie
Wszystkie zabiegi przeprowadzamy w trybie ambulatoryjnym. Nie wymagają one znieczulenia ogólnego lub przewodowego, nie wyłączają pacjenta z normalnej aktywności życiowej i dają bardzo dobre wyniki kosmetyczne. Ośrodek jest także znanym w całej Polsce miejscem szkoleń lekarzy z zakresu wewnątrzżylnych technik leczenia niewydolności żylnej.

Sprawdź jakie zabiegi wykonujemy:

Kwalifikacja do leczenia

Leczenie w Ośrodku Flebologii Małoinwazyjnej Avimed rozpoczyna się od etapu diagnozowania. Podczas pierwszej wizyty badamy pacjenta, wykonujemy ultrasonograficzne badanie dopplerowskie układu żylnego oraz wspólnie z pacjentem omawiamy możliwości leczenia. Diagnostykę, w razie potrzeby, możemy uzupełnić o badania specjalistyczne (np. układu mikrokrążenia, czyli kapilaroskopię) oraz o dokładną ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta. 

Angiolog - wykonywane zabiegi:

W Ośrodku Flebologii Małoinwazyjnej AVIMED wykonujemy zabiegi kompresji pneumatycznej, które mają na celu zmniejszenie/likwidację obrzęków kończyn dolnych

Każdym Pacjentem zajmuje się wykwalifikowany zespół interdyscyplinarny. Pacjenci mogą korzystać zarówno z usług naczyniowych, chirurgicznych, internistycznych, dermatologicznych i ortopedycznych. Mamy możliwość współpracy z rehabilitantem i dietetykiem, a w razie konieczności z psychologiem. 

Jesteśmy ośrodkiem, który wykonuje kompleksowe usługi leczenia ran pochodzenia niewydolności żylnej. Korzystamy z materiałów firm Lohmann&Rauscher, Hartman, ConvaTec. 

Współpracujemy z najlepszymi zagranicznymi firmami w zakresie kompresjoterapii, tj. Medi, Thuasne, Sigvaris, “Dr Sawlewicz”, Royal Bay.

Zapisz się na konsultację

Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Lekarze prowadzący:

Dr n. med.
Piotr Hawro
Dr n. med.
Wojciech Mikusek
Dr n. med.
Łukasz Szczygieł
Dr n. med.
Arkadiusz Orzeł
Lek,
Krzysztof Pietraszek

Dostępne w oddziałach:

Przychodnia AVIMED 
Plac Stefana Żeromskiego 1
41-902 Bytom
tel.: (+48) 519 147 005
tel.: (+48) 513 151 438
tel.: (+48) 32 289 08 41
tel.: (+48) 32 389 88 63
pon.-piątek 8:00-18:00

Przychodnia AVIMED Plus
ul. Ks.J.Popiełuszki 50
41-940 Piekary Śląskie
tel.: (+48) 32 767 64 46
tel.: (+48) 506 041 319
pon.-piątek 8:00-18:00

Zapewniamy:

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content