O specjalizacji
W Szpitalu AVIMED wykonujemy zabiegi związane z neurochirurgią kręgosłupa. Leczymy operacyjnie schorzenia kręgosłupa, stosując najnowocześniejsze metody.
Cierpisz z powodu bólu kręgosłupa?
Masz dolegliwości bólowe, drętwienia i mrowienia typowe dla zespołu określonego jako zespół cieśni nadgarstka?
Zmagasz się z osteonekrozą kręgów?
Sprawdź jakie zabiegi wykonujemy:
Neurochirurgia kręgosłupa niejednokrotnie kojarzy się pacjentom ze skomplikowanymi procedurami obarczonymi ryzykiem powikłań. Aktualnie nowoczesna neurochirurgia kręgosłupa oferuje metody o niskim stopniu inwazyjności, skracające okres rekonwalescencji do minimum.
W Szpitalu AVIMED stosujemy najnowsze metody leczenia i likwidujemy przyczynę bólu, który spowodował uraz kręgosłupa lub choroba. Nasi specjaliści stosują małoinwazyjne zabiegi, skracając czas spędzony w szpitalu do maksymalnie dwóch dni. Dzięki temu pacjent jest w stanie w bardzo krótkim czasie wrócić do normalnej aktywności.
Naszą ofertę stale uzupełniamy najnowszymi zabiegami. Wiedza naszych specjalistów oraz umiejętności połączone z najnowszymi technologiami dają szansę na życie bez bólu i innych dolegliwości.
- Celowana blokada okołokorzeniowa
- Termolezja stawów międzykręgowych
- Nukleoplastyka koblacyjna
- Mikrodiscektomia lędźwiowa
- Mikrodiscektomia szyjna ze stabilizacją międzytrzonową
- Wertebroplastyka
- Zabieg stenozy kanału kręgowego - laminektomia lub Hemilaminektomia
- Zabieg odbarczenia nerwu pośrodkowego w zespole cieśni Nadgarstka
- Zabieg odbarczenia nerwu łokciowego w zespole rowka nerwu łokciowego
- Test upustu - Fishera - diagnostyka Wodogłowia normotensyjnego - zespołu Hakima
Nasi specjaliści:
dr n. med. Wojciech Ślusarczyk
DOKTOR NAUK MEDYCZNYCH
Neurochirurg
Dr n. med. Wojciech Ślusarczyk jest absolwentem Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM). Już jako student zaangażowany był w badania naukowe prowadzone w Katedrze i Klinice Neurochirurgii oraz Katedrze i Zakładzie Fizjologii SUM. Po ukończeniu studiów staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym (CSK) w Katowicach (obecnie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne).Po zakończeniu stażu rozpoczął pracę w Oddziale Klinicznym Neurochirurgii UCK SUM w Katowicach, gdzie pracuje do dzisiaj na stanowisku adiunkta, jednocześnie jest nauczycielem akademickim i adiunktem w Katedrze i Zakładzie Fizjologii SUM w Katowicach.
Dr n. med. Wojciech Ślusarczyk jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii, oraz posiada stopień naukowy doktora nauk medycznych z zakresu neurochirurgii i neurofizjologii. W swojej pracy doktorskiej zajmował się badaniami na temat regeneracji i naprawy pourazowego uszkodzenia rdzenia kręgowego. Dr Wojciech Ślusarczyk jest współautorem ponad 34 publikacji naukowych opublikowanych m.in. w renomowanych czasopismach zagranicznych, współautorem ponad 100 doniesień zjazdowych prezentowanych na krajowych i międzynarodowych kongresach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, a od 2010r. do 2016r. pełnił funkcję sekretarza Sekcji Stereotaksji i Neurochirurgii Czynnościowej PTNCh.
dr n. med. Bartłomiej Błaszczyk
Specjalista Neurochirurg
dr n. med. Bartłomiej Błaszczyk jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Szkolenie specjalizacyjne z dziedziny neurochirurgii odbywał w Klinicznym Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala im Św. Barbary w Sosnowcu.
W 2015 r. uzyskał tytuł specjalisty neurochirurga, a rok wcześniej tytuł doktora nauk medycznych za rozprawę doktorską pt:„Ocena regeneracji kości czaszki u owiec wspomaganej poli-L/DL-laktydem 80/20 i osoczem bogatopłytkowym”. Od 15 lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.
Obecnie pracuje w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach Ligocie oraz w ośrodku Exira GammaKnife w Katowicach przy ul.Ceglanej. Ponadto jest konsultantem w dziedzinie neurochirurgii w kilku oddziałach neurologii na terenie Śląska.
Dr n. med. Bartłomiej Błaszczyk znakomicie łączy pracę naukową z działalnością kliniczną i codzienną trudną pracą neurochirurga. Od wielu już lat zajmuje się dydaktyką pełniąc funkcję starszego asystenta Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest autorem i współautorem licznych artykułów naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Jego główne zainteresowania zawodowe to:
– kompleksowe leczenie pacjentów z nowotworami mózgu przy zastosowaniu nowoczesnych metod takich jak: magnetyczne mapowanie mózgu (nTMS), neuronawigacja, śródoperacyjny monitoring elektrofizjologiczny (IOM), fluorescencja, operacje z wybudzeniem lub w przypadku mniejszych zmian leczenie przy użyciu techniki Gamma Knife
– guzy kanału kręgowego – oponiaki, osłoniaki (nerwiaki) oraz guzy śródrdzeniowe (operacje z zastosowaniem monitoringu elektrofizjologicznego D-wave)
– leczenie schorzeń pozapiramidowych (choroba Parkinsona, drżenie samoistne, dystonia) przy zastosowaniu głębokiej stymulacji mózgu (DBS) lub lezji GammaKnife
– nowoczesne techniki leczenia schorzeń kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego (leczenie endoskopowe, mikrodyscektomia, koblacja, termolezja)
– leczenie wodogłowia
Pan Doktor jest doskonałym fachowcem w swojej dziedzinie a przy tym ciepłym i życzliwym człowiekiem, bardzo lubianym przez pacjentów, którzy darzą go ogromnym zaufaniem. W swojej pracy niezwykle dokładny i skrupulatny, dogłębnie analizuje wszystkie problemy pacjenta szukając rozwiązań, które pozwolą mu szybko wrócić do zdrowia.
lek. Piotr Paździora
Specjalista Neurochirurg
lek. Piotr Paździora jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie Rehabilitacji Neurologicznej. Rezydentem szóstego roku neurochirurgii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach Ligocie. Asystentem dydaktycznym Kliniki Neurochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
W marcu 2023 pozytywnie ukończył egzamin specjalizacji z dziedziny Neurochirurgii.
Jako operator wykonał ponad 600 zabiegów neurochirurgicznych (dyskopatie szyjne, piersiowe i lędźwiowe, nowotwory mózgu i przysadki mózgowej, nowotwory kanału kręgowego, tętniaki wewnątrzczaszkowe). Uczestniczył w licznych kursach dotyczących przede wszystkim neuroonkologii, chorób kręgosłupa oraz wodogłowia, w trakcie których doskonalił swoje umiejętności pod okiem jednych z najlepszych neurochirurgów w Europie (Austria – Wiedeń, Finlandia – Tampere, Włochy – Neapol, Polska – Warszawa). Jest współautorem artykułów naukowych dotyczących leczenia tętniaków mózgu.
Wielokrotnie był prelegentem w trakcie zjazdów neurochirurgicznych m.in. podczas: Ogólnoświatowego Zjazdu Neurochirurgów AACNS 2022 w Jerozolimie, Zjazdu Towarzystwa do spraw Wodogłowia w Poczdamie oraz Polskiego Towarzystwo Neurochirurgów Kraków. W ramach swojej pracy zajmuję się przede wszystkim leczeniem:
– choroby Hakima (wodogłowie normotensyjne) oraz innych rodzajów wodogłowia (zabiegi endoskopowe, zastawki)
– neuroonkologią (oponiaki, glejaki, zmiany przerzutowe) – wykonuję zabiegi otwarte, endoskopowe oraz z użyciem neuronawigacji.
– chirurgią kręgosłupa (blokady, dyskopatia, stenozy, zabiegi otwarte oraz minimalnie inwazyjne, w tym stabilizację odcinka lędźwiowego i piersiowego).
Ostatnie trzy lata rozwoju zawodowego poświęcił nauce oraz wykonywaniu zabiegów w obrębie przysadki mózgowej z dostępu przez klinowego (przez nos) pod czujnym okiem Profesora Adama Rudnika.
Zapewniamy:
W Szpitalu Avimed wszystkie zabiegi wykonujemy przy zastosowaniu nowoczesnych i sprawdzonych metod – technikami mało inwazyjnymi. Proponujemy Państwu najnowsze trendy i metody oraz zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo.
Doświadczeni specjaliści
W kwestii zdrowia nie ma miejsca na kompromisy. Ponieważ Twoje zdrowie jest najważniejsze, powinieneś powierzyć je opiece naszych najlepszych specjalistów.
Spersonalizowane leczenie
Spersonalizowana terapia to klucz do sukcesu. W naszych placówkach leczenie dostosowywane jest indywidualnie zgodnie z potrzebami chorobowymi pacjenta.
Jakość i bezpieczeństwo
Zaufanie to podstawa skutecznego leczenia. Wszyscy członkowie zespołu w Centrach Medycznych Avimed są wysoce doświadczonymi specjalistami.
Natychmiastowa usługa
W skutecznej terapii liczy się plan. Plan leczenia zostaje opracowany przez specjalistów z myślą o stałych postępach, a każda faza leczenia jest natychmiast wdrażana.
Co znajduje się w cenie zabiegu?
Pełne wyżywienie podczas pobytu
Uruchomienie przez przez fizjoterapeutę w w 1 dobę po zabiegu
Opieka pooperacyjna lekarska i pielęgniarska
Zapisz się na konsultację
Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.
Lekarze prowadzący:
dr n. med.
Wojciech Ślusarczyk
- Specjalista Neurochirurg
- Szpital Katowice
dr n. med.
Bartłomiej Błaszczyk
- Specjalista Neurochirurg
- Szpital Katowice
Lek.
Piotr Paździora
- Specjalista Neurochirurg
- Szpital Katowice
Lek.
Mariusz Zawal
- Specjalista ortopeda traumatolog
- Szpital Katowice
Mgr
Ilona Solan
- Specjalista fizjoterapeuta, akupunkturzysta, hirudoterapeuta, naturoterapeuta
- Szpital Katowice
Kontakt z placówką:
Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00