Mikrodiscektomia lędźwiowa

W Centrum leczenia schorzeń i bólu kręgosłupa Katowice wykonywany jest zabieg “Mikrodiscektomia lędźwiowa”. Nasz szpital specjalizuje się od 15 lat w wykonywaniu zabiegów operacyjnych z zakresu ortopedii i traumatologii narządów ruchu, neurochirurgii, urologii oraz chirurgii ogólnej i plastycznej. 

Mikrodiscektomia lędźwiowa - wskazania:

Leczenie objawów dyskopatii lędźwiowej: bóle w odcinku lędźwiowo-krzyżowym z promieniowaniem do kończyn dolnych – tzw. rwa kulszowa lub udowa, osłabienia siły kończyn dolnych, zaburzeń czucia i mrowienia oraz drętwienia w kończynach dolnych, zaburzenia zwieraczy (oddawania moczu lub stolca) oraz dysfunkcji seksualnych wynikających z ucisku na nerwy rdzeniowe.

Mikrodiscektomia lędźwiowa - przebieg zabiegu:

Zabieg polega na niewielkim nacięciu pośrodkowym (długości ok. 5cm) skóry w odcinku lędźwiowym nad operowanym poziomem. Następnie po odwarstwieniu mięśni zakładana jest specjalna rozwórka tunelowa. Po kontroli rentgenowskiej, z wykorzystaniem mikroskopu operacyjnego z dużym powiększeniem wykonywana jest fenestracja – niewielkie okienko kostne w kościach kręgosłupa aby dostać się do jego wnętrza. Następnie usuwana jest przepuklina jądra miażdżystego (dysk) oraz odbarczany jest uciśnięty nerw.

Podczas tego zabiegu stosujemy nowoczesny sprzęt operacyjny: rentgen, mikroskop operacyjny oraz szybkoobrotową wiertarkę z diamentowymi wiertłami. Zabieg stosowany jest w dyskopatiach/przepuklinach jąder miażdżystych/wypadnięciach dysku/sekwestracjach.

Zapisz się na zabieg

Sprawdź wolne terminy i zapisz się na zabieg już dziś w naszym Szpitalu AVIMED Katowice.

Zabieg wykonasz w oddziałach:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003

Śledź nas na:

Współpracujemy z: