Akupunktura czaszki

W  gabinecie FizjoakupunkturyCentrum leczenia schorzeń i bólu kręgosłupa jednym z wykonywany zabiegów jest zabieg “Akupunktura czaszki”.

Akupunktura czaszki - na czym polega?

To specjalna forma akupunktury oparta na somatotopii na skórze głowy. Ulga w bólu , wspomaganie procesów usprawniania oraz powrotu do pełni zdrowia. Wykorzystywana często w terapiach trzewnych jako wspomaganie i przyspieszanie osiągnięcia zamierzonego efektu.

Od samego początku metoda dr Yamamoto, którą stosujemy w gabinecie potwierdzała się w praktyce. W leczeniu chorób układu ruchu wynikających ze zmian zwyrodnieniowych daje efekt, który przekracza znacznie skuteczność klasycznej akupunktury. Pomimo prostoty, specyficzna diagnostyka brzucha i szyi jest trafna i stanowi nieodzowny składnik uzupełniający diagnostykę chińską z języka i pulsu.

Akupunktura czaszki, podobnie jak aurikuloterapia, należy do mikrosystemów funkcjonujących w obrębie medycyny komplementarnej. W medycynie chińskiej istnieje kilka szkół, w których korzysta się z różnych typów akupunktury czaszki. My stosujemy metodę dr Yamamoto.

Zapisz się na konsultację +48 510 107 789

Zapisz się na konsultację do terapeuty już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Zabieg wykonasz w oddziałach:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content