O specjalizacji

Ortopedia w Szpitalu AVIMED Katowice oferuje Państwu szeroki dostęp do usług medycznych z zakresu ortopedii i chirurgii ortopedyczno-urazowej.

Potrzebujesz konsultacji ze specjalistą ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu?

Borykasz się z chorobami lub kontuzjami układu ruchu?

Szukasz miejsca, gdzie możesz wykonać planowaną od dawna operację?

Potrzebujesz intensywnej, dopasowanej do potrzeb rehabilitacji?

Ortopedia w Szpitalu AVIMED Katowice jest najlepszym rozwiązaniem!

Ortopeda Katowice Piekary Śląskie Bytom Mikołów Ortopedia

Ortopedia - Sprawdź jakie zabiegi wykonujemy:

Ortopedia w Szpitalu AVIMED specjalizuje się  w ortopedii dostępni są lekarze z wieloletnim doświadczeniem. Diagnozujemy i leczymy takie schorzenia jak złamania, stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, zwyrodnienia, leczenie pourazowe, itp. W Szpitalu Avimed wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii ortopedycznej. Zapewniamy naszym Pacjentom konsultacje ze specjalistami przed zabiegiem oraz opiekę pooperacyjną w tym rehabilitację.

Proponujemy naszym pacjentom najnowsze metody operacyjne zapewniające optymalne i nowoczesne leczenie. 

Przeprowadzając zabiegi operacyjne z zakresu endoprotezoplastyki stawów oraz technik mikrochirurgicznych stosowanych, np.: w chirurgii ręki, ogromną uwagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej rehabilitacji pacjenta. Naszym pacjentom zapewniamy sprzęt rehabilitacyjny dobrany indywidualnie do potrzeb oraz zabiegi fizykoterapeutyczne pozwalające na szybki powrót do zdrowia i odzyskania sprawności.

Ortopedia - Wykonujemy operacje w obrębie:

Ortopedia - Specjalizujemy się w:

Nasi specjaliści:

lek. med. Mariusz Zawal

LEKARZ MEDYCYNY
Specjalista ortopeda tramatolog

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej (1996), specjalizację II stopnia uzyskał w roku 2004 na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Szpitala Miejskiego w Chorzowie, gdzie później pełnił m.in. obowiązki ordynatora. Odbywał staże oraz praktyki w szpitalach w Seattle (USA), Preston (Wielka Brytania) oraz Salzburgu (Austria). Od 2007 współpracował z Centrum Medicover w Katowicach, gdzie dodatkowo pełnił obowiązki kierownika regionu Śląskiego. 

Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Ze Szpitalem AVIMED związany ściśle od roku 2009, pełniąc obowiązki Dyrektora ds. medycznych i aktywnie uczestnicząc w rozwoju usług szpitala. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach i szkoleniach z nowoczesnych metod leczenia. Specjalizuje się w zabiegach artroskopowych stawów kończyn oraz barków, zabiegach chirurgii i mikrochirurgii ręki oraz zabiegach rekonstrukcyjnych. 

Prowadzi pacjentów w schorzeniach będących następstwem urazów sportowych lub utrudniających aktywność sportową, takich jak łokieć tenisisty, łokieć golfisty, uszkodzenia łąkotek i więzadeł, a także zmiany zwyrodnieniowe. 

W opinii setek pacjentów to wysokiej klasy specjalista, podchodzący z empatią do każdego pacjenta, od konsultacji, poprzez diagnostykę, na zabiegach operacyjnych kończąc. Osoba o nienagannej kulturze osobistej, podchodzący do każdego problemu indywidualnie i profesjonalnie, stawiający wiarygodne diagnozy i szukający optymalnego rozwiązania każdego problemu zdrowotnego.

lek. med. Jakub Cetnarski

LEKARZ MEDYCYNY
Ortopeda traumatolog

Ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
W latach 2014-2016 asystent lekarza klubu sportowego „Wisła Kraków”, licencjonowany lekarz PZPN. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów operacyjnych w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Wykonuje między innymi zabiegi w zakresie artroskopii kolana, trapezektomii, zabiegi z podaniem osocza bogatpłytkowego. Konsultuje przypadki schorzeń pourazowych oraz chorób zwyrodnieniowych.

Ukończone kursy i szkolenia:
– kurs w zakresie ultrasonografii narządu ruchu z kursem doskonalącym w zakresie USG stawu kolanowego,
– kurs w zakresie traumatologii i urazów wielonarządowych („Advanced Trauma Life Support”, AO Trauma Basic organizowanym przez AO Foundation)

dr hab. n. med. Wojciech Glinkowski

DOKTOR NAUK MEDYCZNYCH
Ortopeda traumatolog

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Specjalista Medycyny Sportowej, legitymuje się również dyplomem europejskim w zakresie chorób kręgosłupa European Spine Diploma (2011). Jest autorem ponad 200 publikacji, wygłosił ponad 300 referatów na konferencjach na całym świecie, posiada olbrzymie doświadczenie operacyjne, prezentując indywidualne podejście do każdego pacjenta. 

Obecnie jest Adiunktem w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Warszawskiej Akademii Medycznej. Dr hab. n. med. Wojciech Glinkowski specjalizuje się w leczeniu deformacji kręgosłupa, jego chirurgii, a także leczeniu deformacji klatki piersiowej i wad postawy. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół rehabilitacji, diagnostyki 3D różnego rodzaju deformacji kręgosłupa za pomocą światła strukturalnego, a także chirurgii oraz badań kręgosłupa.

dr n. med. Roman Walo

DOKTOR NAUK MEDYCZNYCH
Specjalista ortopeda traumatolog

Specjalizuje się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Pełni obowiązki zastępcy ordynatora Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich (od 1996 roku). W 2001 roku obronił pracę doktorską, której tytuł brzmiał “Ocena wyników leczenia złamań trzonu kości udowej u dzieci w materiale Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich”. 

Stale poszerza swoją wiedzę i rozwija umiejętności poprzez uczestniczenie w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach naukowych, zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski. W sposób profesjonalny, ale również empatyczny i pełen zrozumienia podchodzi do pacjentów. Jest ceniony przez nich za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. 

Przeprowadza USG ortopedyczne, biopsję kości i artroskopię. Wykonuje także takie zabiegi jak założenie wyciągu szkieletowe, zespolenie odłamów kostnych, przeszczep ścięgna, rekonstrukcja stóp, alloplastyka stawów i plastyka skóry. Leczy choroby zwyrodnieniowe i pourazowe stawów. Zgłaszającym się do niego pacjentom doradza w kwestii schorzeń i dolegliwości takich jak dyskopatia, choroby zwyrodnieniowe, artroza, skręcenia stawów i różnego rodzaju wady kręgosłupa (nabyte lub wrodzone). Z jego specjalistycznych usług mogą korzystać również osoby, które borykają się z osteoporozą, dysplazją stawu biodrowego i złamaniami kości. Zakres jego działań obejmuje również leczenie chorób stawów z zastosowaniem komórek macierzystych.

Zapewniamy:

W Szpitalu Avimed wszystkie zabiegi wykonujemy przy zastosowaniu nowoczesnych i sprawdzonych metod – technikami mało inwazyjnymi. Proponujemy Państwu najnowsze trendy i metody oraz zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo.

Doświadczeni lekarze Avimed
Doświadczeni specjaliści

W kwestii zdrowia nie ma miejsca na kompromisy. Ponieważ Twoje zdrowie jest najważniejsze, powinieneś powierzyć je opiece naszych najlepszych specjalistów.

Spersonalizowane leczenie Avimed
Spersonalizowane leczenie

Spersonalizowana terapia to klucz do sukcesu. W naszych placówkach leczenie dostosowywane jest indywidualnie zgodnie z potrzebami chorobowymi pacjenta.

Jakość i bezpieczeństwo Avimed
Jakość i bezpieczeństwo

Zaufanie to podstawa skutecznego leczenia. Wszyscy członkowie zespołu w Centrach Medycznych Avimed są wysoce doświadczonymi specjalistami.

Natychmiastowa usługa Avimed
Natychmiastowa usługa

W skutecznej terapii liczy się plan. Plan leczenia zostaje opracowany przez specjalistów z myślą o stałych postępach, a każda faza leczenia jest natychmiast wdrażana.

Co znajduje się w cenie zabiegu?

Pełne wyżywienie podczas pobytu
Uruchomienie przez przez fizjoterapeutę w w 1 dobę po zabiegu
Opieka pooperacyjna lekarska i pielęgniarska

Zapisz się na konsultację

Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Lekarze prowadzący:

LEK. MED.
Mariusz Zawal
LEK. MED.
Jakub Cetnarski
DR N. MED.
Roman Walo

Kontakt z placówką:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content