Leczenie bólu

O specjalizacji

Leczenie bólu w Poradni Leczenia Bólu działającej w ramach Centrum Medycznego Avimed w Mikołowie. Poradnia Specjalizuje się w leczeniu bólu o rozmaitym podłożu i pochodzeniu. Leczymy jednocześnie bóle o typie neuralgii, bóle neuropatyczne, nerwobóle, bóle migrenowe, bóle stawowe, mięśniowe, kręgosłupa, a także innych narządów ruchu.

 

Przewlekły ból może stać się niezależnym zespołem chorobowym. Wpływa on na życie pacjentów oraz obniża jakość życia. Należy szukać przyczyny Przewlekłego bólu, jeśli jest to trudne do ustalenia to ważne, aby wprowadzić leczenie, które uśmierzy ból.  Generalnie wielu chorobom towarzyszy ból, jednak są takie schorzenia, przez które odczuwamy stale ból. Należą do nich głównie nerwobóle, bóle po amputacji kończyny, w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów, czy kostniejącego zapalenia mięśni, nowotworów itd. W konsekwencji, gdy ból nie ustępuje przez dłuży czas, wtedy mówimy o bólu przewlekłym, który powinien być skutecznie leczony, co staramy się konsekwentnie realizować.

Leczenie bólu Mikołów

W działającym Centrum Medycznym Avimed w Mikołowie Poradni Leczenia Bólu stosuje się liczne terapie przeciwbólowe. Klinika oferuje zabiegi, które mogą zmniejszyć ból lub go zniwelować. Ból jest subiektywnym doświadczeniem wynikającym z urazów fizycznych lub psychicznych. Lekarze leczą ból za pomocą leków, operacji i innych terapii. Pacjenci Poradni Leczenia Bólu działającej w ramach Centrum Medycznego otrzymują najlepsze dostępne dla ich schorzenia leczenie. Należą do nich techniki przeciwzapalne, przeciw przewlekłe i znieczulenia miejscowego. Otrzymują również techniki neurochirurgiczne, zabiegi ortopedyczne, programy rehabilitacyjne i nie tylko.

Leczenie bólu - kiedy udać się do specjalisty?

Leczenie bólu - etapy:

Leczenie bólu można również przeprowadzić innymi metodami i należy je dostosować do rodzaju choroby. Bardziej zaawansowane metody obejmują przezskórną stymulację nerwów obwodowych (TENS), która wykorzystuje prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości i niskim natężeniu. Czasami wykonuje się również blokadę nerwów lub neurolizę, która ma na celu zniszczenie włókien nerwowych i może przynieść ulgę w bólu nawet na wiele miesięcy. Jest najczęściej stosowany w paliatywnym leczeniu przeciwnowotworowym.

Leczenie bólu przewlekłego należy rozpatrywać kompleksowo, czyli nie tylko znieść sam ból, ale także złagodzić towarzyszące mu objawy. Celem leczenia jest poprawa jakości życia pacjenta poprzez zastosowanie metod nieinwazyjnych i inwazyjnych. Określenie nasilenia bólu i jego przyczyny ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Tylko dzięki tym informacjom możesz dokonać właściwego wyboru leku przeciwbólowego lub leczenia.
Ze względu na specyfikę zjawiska bólu przewlekłego właściwym miejscem leczenia tych schorzeń jest poradnia bólu. Lekarze pierwszego kontaktu, a nawet specjaliści nie zawsze mają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do przepisywania konkretnych leków przeciwbólowych lub kierowania na leczenie. Kliniki bólu to miejsca, w których pacjenci nie tylko otrzymują recepty na leki przeciwbólowe. Tutaj pacjent może również porozmawiać z lekarzem o swoim bólu. Otrzyma również wskazówki, jak radzić sobie z bólem.

Leczenie bólu - korzyści:

Ból ostry, czyli ból, który trwa krótko i ustępuje wraz z chorobą, która go wywołała, jest przydatny zarówno dla nas, jak i dla lekarzy, ponieważ zmusza nas do szukania przyczyny i szukania specjalistycznej pomocy. Gdy boli ząb idziemy do dentysty, gdy boli ucho idziemy do laryngologa. Jak poznalibyśmy zapalenie wyrostka robaczkowego, gdyby nie ból? Ostry ból ustąpił po wyzdrowieniu. Jeśli tak się nie stanie, dobroczyńca staje się wrogiem.
Jeśli chcesz uleczyć ból, możesz wypróbować również inne metody. Należą do nich akupunktura (mrowienie w odpowiednich miejscach na ciele) i akupresura (uciskanie punktów na ciele). W przypadku bólu migrenowego często pomocne jest wyciszenie, odpoczynek i ograniczenie bodźców zewnętrznych.
Ból jest nieodłączną częścią wielu chorób i urazów. Akupunktura uszna i mikro nakłuwanie są skuteczne w leczeniu przewlekłego i ostrego bólu różnego pochodzenia. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i relaksujące. Zawsze oceniaj intensywność bólu, charakter bólu i wyzwalacze przed rozpoczęciem leczenia bólu za pomocą akupunktury.

Zapisz się na konsultację

Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Lekarze prowadzący:

LEK.
Aneta Bratek-Andruszko

Dostępne w oddziałach:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy
ul. Katowicka 22, 43-190 Mikołów
tel.: (+48) 32 226 45 64
tel.: (+48) 32 226 32 52

tel.: (+48) 884 300 504

mail: aos.mikolow@avimed.pl
pon.-piątek  7:00-19:00

Zapewniamy:

Śledź nas na:

Współpracujemy z:

Skip to content