Polipektomia

Szpital Avimed dba o najwyższe standardy diagnostyki. W Szpitalu  dysponujemy nowoczesną pracownią endoskopową oraz kilkoma zespołami specjalistów, którzy wykonują badania. 

Polipektomia endoskopowa to zabieg usuwania polipów z przewodu pokarmowego (jelita górnego i dolnego) przy pomocy endoskopu. W czasie zabiegu lekarz pobiera wycinek, który służy jako materiał do badania histopatologicznego.

Polipy

Polip stanowi najczęściej łagodną zmianę wewnątrz organizmu. Niemniej pozostawiony polip może ulec przemianie w raka. Możemy zapobiec zrakowaceniu polipa przez wykonanie polipektomii czyli zabiegu wycięcia polipa.

Jak wygląda zabieg:

Po przygotowaniu do badania odcinka przewodu pokarmowego wprowadza się przez kanał endoskopu cienki instrument z pętlą, którą zakłada się na szypułkę polipa. Oddziela się ona od ściany jelita, wykonując przy tym elektrokoagulację naczyń krwionośnych, aby uniknąć krwawienia. Zabieg polipektomii jest bezbolesny. W przypadku wielu polipów usuwa się je stopniowo podczas kolejnych zabiegów endoskopowych.

Przygotowanie do badania:


Pacjenci zakwalifikowani do badania, powinni stawić się do lekarza na czczo. W momencie, gdy zabieg polipektomii wykonywany jest w godzinach rannych warto zrezygnować z kolacji w dniu poprzedzającym zabieg. Osoby, które stale przyjmują leki powinny je zażyć i popić niewielką ilością wody.

Badanie wykonasz w oddziałach:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 32 254 41 40
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00

Przychodnia AVIMED Plus
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.:(+48) 32 254 41 40
pon.-piątek 8:00-18:00

Zapewniamy:

  • Profesjonalną obsługę
  • Wykwalifikowanych specjalistów
  • Indywidualne podejście do Pacjenta
  • Nowoczesne metody leczenia

Współpracujemy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi