Flebologia / Angiologia

O specjalizacji

Ośrodek Flebologii Małoinwazyjnej AVIMED zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób żył kończyn dolnych. Ośrodek działa już 15 lat, korzysta z najnowszych   flebologii i jest pionierem w stosowaniu nowoczesnych małoinwazyjnych metod leczenia. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych pielęgniarek i lekarzy, którzy całe swoje zainteresowania zawodowe poświęcają flebologii. Nasi lekarze są certyfikowanymi przez Polskie Towarzystwo Flebologiczne specjalistami. Od wielu lat publikują w czasopismach i wydawnictwach specjalistycznych oraz przedstawiają na konferencjach naukowych z zakresu flebologii swoje doświadczenia i osiągnięcia w zakresie najnowszych metod diagnostyki i leczenia niewydolności żylnej.
Wszystkie zabiegi przeprowadzamy w trybie ambulatoryjnym. Nie wymagają one znieczulenia ogólnego lub przewodowego, nie wyłączają pacjenta z normalnej aktywności życiowej i dają bardzo dobre wyniki kosmetyczne. Ośrodek jest także znanym w całej Polsce miejscem szkoleń lekarzy z zakresu wewnątrzżylnych technik leczenia niewydolności żylnej.

Sprawdź jakie zabiegi wykonujemy:

Kwalifikacja do leczenia

Leczenie w Ośrodku Flebologii Małoinwazyjnej Avimed rozpoczyna się od etapu diagnozowania. Podczas pierwszej wizyty badamy pacjenta, wykonujemy ultrasonograficzne badanie dopplerowskie układu żylnego oraz wspólnie z pacjentem omawiamy możliwości leczenia. Diagnostykę, w razie potrzeby, możemy uzupełnić o badania specjalistyczne (np. układu mikrokrążenia, czyli kapilaroskopię) oraz o dokładną ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta. 

Wykonywane zabiegi:

 • Kompresjoterapia,
 • Skleroterapia,
 • Echoskleroterapia piankowa,
 • Echoskleroterapia piankowa wspomagana tumescencją,
 • Śródżylna obliteracja laserowa,
 • Przezskórna laseroterapia teleangiektazji,
 • Miniflebektomia

W Ośrodku Flebologii Małoinwazyjnej AVIMED wykonujemy zabiegi kompresji pneumatycznej, które mają na celu zmniejszenie/likwidację obrzęków kończyn dolnych

Każdym Pacjentem zajmuje się wykwalifikowany zespół interdyscyplinarny. Pacjenci mogą korzystać zarówno z usług naczyniowych, chirurgicznych, internistycznych, dermatologicznych i ortopedycznych. Mamy możliwość współpracy z rehabilitantem i dietetykiem, a w razie konieczności z psychologiem. 

Jesteśmy ośrodkiem, który wykonuje kompleksowe usługi leczenia ran pochodzenia niewydolności żylnej. Korzystamy z materiałów firm Lohmann&Rauscher, Hartman, ConvaTec. 

Współpracujemy z najlepszymi zagranicznymi firmami w zakresie kompresjoterapii, tj. Medi, Thuasne, Sigvaris, “Dr Sawlewicz”, Royal Bay.

Zapewniamy:

 • Profesjonalną obsługę
 • Wykwalifikowanych specjalistów
 • Indywidualne podejście do Pacjenta
 • Kompleksowe testy medyczne

Lekarze prowadzący:

Dr n. med.
Piotr Hawro
Dr n. med.
Wojciech Mikusek
Dr n. med.
Łukasz Szczygieł

Dostępne w oddziałach:

Przychodnia AVIMED 
Plac Stefana Żeromskiego 1
41-902 Bytom
tel.: (+48) 508 328 728
tel.: (+48) 32 389 88 63
pon.-piątek 8:00-18:00

Przychodnia AVIMED Plus
ul. Ks.J.Popiełuszki 50
41-940 Piekary Śląskie
tel.: (+48) 32 767 64 46
tel.: (+48) 506 041 319
pon.-piątek 8:00-18:00

Nasze specjalizacje

Współpracujemy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi